Chtěli byste za partnera Narcise?

Byla, žila jednou jedna stračena. Ráda se procházela na břehu jezírka, až jednou zahlédla na hladině svůj obraz. To je krása, řekla si. Někdo stejně tak krásný, kterého bych si vybrala za partnera, přece ani nemůže existovat.  A všechno dělá úplně přesně jako já. To je úžasné, nikoho jiného za svého vyvoleného už nechci!!! A jak to bylo dál? Ne, neutopila se, jako ten mýtický Narcis. Ale až do dneška žije sama. Proč?? Co myslíte? Napište mi do komentáře.

Často mně napadá, co to vlastně znamená, když říkáme, že hledáme svůj protějšek? Máme na mysli podobnost, nebo pravý opak? Slovník českých synonym nám nabízí obojí a ještě navrch třetí význam – doplněk. Tak co teď s tím?

A je to vůbec podstatné? Uvědomme si, že každý z nás získal v průběhu života jiné zkušenosti a tudíž jeho chování, postoje, přesvědčení a celkové chápání okolního světa je jiné.

 O to zajímavější může proto být tyto rozdíly vnímat a dívat se na ně z různých úhlů pohledů. Vciťovat se a dosáhnout určité úrovně porozumění. Vytvářet v komunikaci soulad a souznění. Vnímat a prožívat jinakost může být velmi přínosné a inspirativní.

Já si myslím, že ta naše stračena z ilustrace byla zamilovaná pouze do sebe a neobjevila to kouzlo jinakosti.  A jak jste na tom vy? Napište.

Na závěr ještě několik otázek: Co chcete mít společného se svým vyvoleným? Co vás má spojovat? A v čem máte být odlišní? Ujasněte si to a napište mi o tom. Poté můžeme začít s hledáním. Já jsem připravená vám v tom pomáhat s použitím technik NLP. Kontaktujte mne ZDE.

Vaše průvodkyně při hledání životního partnera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *