Červenec 2016 – Já Baryk

Já Baryk – vypráví autor František Nepil.
Příběhy jednoho hlídacího pejska o tom, jak vidí svět kolem sebe. Jsou ale tak láskyplné, jemné i poučné, že přináší radost všem generacím. Ostatně Miroslav Horníček to řekl nejvýstižněji:
„František je rozený vypravěč, ne snad povoláním, ale posláním. Když se ozve jeho hlas, zabrání to člověku spěchat. A teprve potom pochopíme, že jsme vlastně nikam nespěchali a čas, kdy jsme se zastavili s Františkem Nepilem, byl časem dobrým a požehnaným.“ 
Tak se pohodlně usaďte a zaposlouchejte se do zážitků pejska Baryka a dívejte se přitom na fotografie přírody, jak jí vidíme my, Viera Dančíková a Rostislav Hůla.

Podívejte se na červencový příběh

2 thoughts on “Červenec 2016 – Já Baryk

  1. JÁ BARYK – je jedna z mých oblíbených knížek, dětské knížky jsem většinou darovala, ale tuto mám pečlivě schovanou – ale dětem z ní ráda předčítám – nemohu říci, kterou z jejích částí mám nejraději – snad vlaštovku:“Holky musíte se uskromnit…“ nebo bažanti -:“Létejte ke vsi – tam se střílet nesmí…“ jedna lepší, než druhá. I když bych řekla, že je to spíš pro dospělé, než pro děti, těžko některé vtipné situace pochopí.

    1. My taky milujeme láskyplné vyprávění pana Nepila ze života hlídacího pejska. Už se těšíme na další měsíce. Například na POPSÍCENÍ, kdy „lidé odnesou buben, basu a trumpetu do hospody a tam na ně vyjí po psím způsobu“. Anebo víte, že teplota se měří na psí čumáky? Tak se těšte s námi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *